Výběr dětské matrace nepodceňte

Sledovat, jak vaše dítě roste a poznává nové milníky ve svém vývoji, je vzrušující součástí rodičovství. Jedním z těchto milníků je přesun z postýlky do první postele – ale jak víte, která dětská matrace je tou správnou volbou? Je třeba vzít v úvahu mnoho proměnných.

Jako vždy je nejlepší udělat si nejprve průzkum. Koneckonců, pokud vaše dítě spí celou noc dobře, vy také!

Tvrdost

Výběr správné tvrdosti pro vaše dítě by měl být na prvním místě. Nejen, že jim pomůže lépe spát, ale také jim poskytne podporu, kterou potřebují, když rostou. Kromě toho, že udrží páteř a kosti vyrovnané, podpůrná dětská matrace omezí převalování a vrtění, což vašemu dítěti umožní zdravěji spát.

Překvapivým faktem je, že páteř batolete může během noci narůst až o 1,5 cm v důsledku toho, že se meziobratlové ploténky mezi jejich obratli plní vodou. S ohledem na to musí být dětská matrace dostatečně měkká, aby byla pohodlná, a zároveň dostatečně pevná, aby se do ní úplně nezabořilo.

Kvalita

Pokud jde o kvalitu, měli byste se pokusit získat nejlepší matraci, kterou můžete v rámci svého rozpočtu. Vysoce kvalitní matrace mohou být o něco dražší; pokud však v budoucnu plánujete další dítě, je kvalitní matrace rozumnou investicí. Na e-shopu matrace.purtex.cz objevíte matrace v české kvalitě. Kromě matrací můžete objednat potahy a chrániče. Kvalitní české dětské matrace mohou bez obav dědit i další potomci.

Náš tip: Pořiďte na dětskou matraci voděodolný chránič, ušetříte si spoustu času s čištěním matrace.

Pohodlí

Po celodenní aktivitě si děti potřebují v noci dostatečně odpočinout, aby mohly začít nový den s novou energií. Nejlepší matrace pro vaše dítě by měla také tlumit jeho vyvíjející se tělo a poskytovat uklidňující úroveň pohodlí, která pomáhá s relaxací.

Dalším faktorem, který je třeba mít na paměti, je prodyšnost, dávejte pozor, ať není vyrobena z levné látky. Dobrá cirkulace vzduchu udrží tělesnou teplotu dobře regulovanou. To pomůže podpořit hluboké spánkové cykly, které jsou nezbytné pro lepší zdraví a vývoj.

Matrace.purtex.cz jsou to pravé nejen pro vaše ratolesti, ale i pro dospělé.