Zahrada v japonském stylu: Co by v ní nemělo chybět?

Chtěli byste svou zahradu renovovat a vykouzlit alespoň z část zahradu v japonském stylu? Nechte se inspirovat dnešním článkem.

Tradice a harmonie

Tvorba japonské zahrady vychází z asijských tradic a kultury, má svá pevná pravidla a jasně dané prvky. V japonské zahradě nesmí chybět množství dřevin, především javory, sakury, jinany, bambusy, magnolie, trávy, vodní rostliny a mechy. Zapomenout nesmíte ani na borovice, z keřů to jsou především pěnišníky, pivoňka a rododendrony.

Bonsaje

Snad nejtypičtějšími jsou tvarované dřeviny, tzv. bonsaje, které by měly být umístěny po celé zahradě. Bonsaje jsou zdrojem energie, symbolem života a ochráncem před negativními vlivy.

Nezapomeňte na…

V japonské zahradě by neměly chybět ani doplňky, především kameny, můstky, pítka, nádrže na vodu, kamenné lampy apod. V japonské zahradě jsou v harmonii rostliny, dřeviny a voda v podobě jezírek a potůčků. Často jsou používány kamenné oblázky a velké kameny kruhovitého tvaru. Japonská zahrada by měla být v čistém stylu, nepřeplácaná a vše by v ní mělo mít svůj jedinečný význam.