Bez pily se žádný kutil neobejde

Pily se používají k řezání dřeva, kovu, plastů nebo téměř jakéhokoli materiálu, se kterým se můžete setkat. Spoléhají na ostré nože, aby se protrhly látkami různého složení a tloušťky. Můžete to zkusit s ruční pilou nebo se raději spolehněte na elektrickou energii, která vám pomůže dělat tuto práci.

Elektrické pily mohou být na první pohled zastrašující a měly by být! Nesprávné použití může ve spěchu způsobit zranění. Vždy byste měli dodržovat správná bezpečnostní opatření. Jakmile však uděláte několik tréninkových řezů, brzy se s tím budete cítit dobře a uvidíte, jak vám s nimi půjde práce brzy od ruky.

Víte, jak funguje „přímočarka“?

K rychlému řezání a tvarování dřeva, plastů a dokonce i kovu je přímočará pila univerzální a praktický nástroj.

Při práci s elektrickou pilou je zvláště důležité nosit ochranu očí. Chcete-li bezpečně použít kotoučovou pilu, vyberte nůž vhodný pro danou úlohu, pevně jej upevněte do držáku nože pomocí zámku nože, poté upravte na správnou výšku a zkoste ji podle potřeby. V případě potřeby odřízněte počáteční materiál a vložte čepel.

Až budete připraveni k řezání, zapojte pilu do elektrické zásuvky, pevně držte rukojeť, vyrovnejte čepel v blízkosti (nedotýkejte se) značky, která má být řezána, stiskněte bezpečnostní spínač a poté stiskněte spouštěč. Pomalu sledujte značku řezu. Když je to téměř hotové, ujistěte se, že konec řezaného materiálu je držen a neroztříští se kvůli nízké hmotnosti. Z bezpečnostních důvodů nezapomeňte, že zuby pily jsou ostré a neměly by se umisťovat na povrchy, které by mohly poškodit. Produkty Blackanddecker mají mnoho bezpečnostních opatření, ovšem opatrnosti není nikdy dost.

Jak udržovat pily

Kotoučové pily nebo přímočaré pily blackdecker vyžadují pravidelné čištění nepoužitým štětcem nebo přívodem vzduchu k odstranění pilin. Je třeba vyměnit tupé nebo zlomené pilové listy pily.