Břidlicové obklady dodávají obydlí moderní vzhled

Využití kamenných obkladů v moderním bydlení neustále roste. Pro obklady se využívá celá řada materiálů. Oblíbené jsou především přírodní kamenné obklady, které poskytují obydlí sepjetí s přírodou, z nichž nejznámější jsou mramor a žula. V posledních letech se mezi velice žádaný materiál řadí také břidlicové obklady, které nabízí ideální alternativu za drahý mramor a dodávají obydlí šmrnc.

Elegantní vzhled a vysoká odolnost

Břidlicové obklady jsou oceňovaným materiálem především pro svůj elegantní vzhled, díky čemuž dokáží vytvořit příjemné a moderní prostředí. Břidlicové obklady vynikají různorodým zabarvením, které zajistí, že obložení nebude působit umělým dojmem, tak jako je tomu u jiných materiálů. Charakteristickými vlastnostmi břidlice je také vysoká odolnost a pevnost, které zajišťují dlouhou životnost obkladu. Neocenitelnou vlastností je i snadná údržba břidlicového obkladu, jelikož postačí jednoduše otřít navlhčeným hadrem.

Břidlice najde uplatnění v interiéru i exteriéru

Kamenné obklady z břidlice nachází využití v interiéru i exteriéru, kam vnáší jedinečný a přirozený vzhled. V interiéru nachází uplatnění zejména pro vytvoření dekorační stěny v obývacím pokoji, která má za cíl působit jako ozdobný designový prvek. Obklady z břidlice jsou hojně využívány také pro obložení krbu a jiných dominantních prvků. V exteriéru nejčastěji břidlicové obklady slouží pro obložení fasády rodinného domu, kterému poskytnou nejen elegantní vzhled, ale poslouží i jako zateplení.

Uplatnění břidlice v interiéru a exteriéru je však daleko širší, a to s ohledem na opracování břidlice. Břidlicová deska nachází využití jako pracovní deska v kuchyni. Břidlice v drcené podobě pak nachází uplatnění při stavbě plotů či jako okrasný kamenný mulč v záhonech. Břidlice slouží i jako dlažba pro tvorbu chodníků a cest anebo jako náhrada za tradiční materiály pro obložení koupelny či kuchyně.

Břidlicové obklady z nejkvalitnějšího zdroje najdete na webových stránkách www.moravskabridlice.cz.