Co všechno zajistí domácí zdravotní péči?

Pokud se zotavujete po těžkém úrazu nebo jste prodělali vážné onemocnění a váš stav už je stabilizovaný a nevyžaduje nepřetržitou nemocniční péči, možná přemýšlíte, jak se co nejrychleji dostat zpět do formy. Jak se co nejrychleji vrátit, alespoň částečně, k původnímu stylu života? O domácí zdravotní péči už jste s největší pravděpodobností slyšeli. Spousta lidí má však zažitou představu, že se jedná spíše o péči sociální, kdy vám doma tak maximálně převážou ránu či odeberou krev.

Specializované úkony v rámci domácí zdravotní péče

Doba však pokročila a nemocniční zařízení i zdravotní pojišťovny si uvědomují důležitost domácí zdravotní péče. Nejen z důvodu uvolnění nemocničních lůžek, ale také, a to hlavně, proto, že domácí zdravotní péče může urychlit rekonvalescenci pacienta. Specializované agentury poskytují pacientům stále náročnější a náročnější úkony. V pohodlí domova může být pacientům zajištěna domácí fyzioterapie, ale také domácí parenterální výživa, domácí umělá plicní ventilace nebo domácí hemodialýza. A nemusíte se obávat dalších výdajů za nadstandard. Pokud domácí zdravotní péči předepíše ošetřující lékař, je pak plně hrazena z klasického zdravotního pojištění.

Náš tip: Sháníte kvalitní zdravotnické vybavení a zdravotnické oblečení? Navštivte https://www.infinitemedstyle.com, kde vás vybaví nejen fonendoskopy a stetoskopy, ale také slušivým zdravotnickým oblečením a obuví.

Absolutní špičkou v oblasti domácí zdravotní péče je agentura ProCare Medical. Už proto, že sami iniciují a aktivně se podílí na pilotních projektech pro zavádění nových služeb v rámci domácí zdravotní péče. Zajišťují tak svým pacientům všechny výše zmíněné služby od domácí fyzioterapie, přes domácí umělou plicní ventilaci až po domácí hemodialýzu. Aby vycházeli svým pacientům co nejvíce vstříc, nabízejí i převozy sanitou, a to plně vybavenými vozidly. Zdravotníci pacienta nejenom převezou na potřebné převazy, rentgeny, vyšetření či kontroly, ale také jej doprovodí a v případě potřeby zase odvezou zpět domů. Všechny potřebné informace najdete přehledně na www.procare.cz.