Home office a pomalý internet

Pracujete z home office? Mnoho lidí si myslí, že to má jen samé výhody, ale opak je někdy pravdou. Ne každý má doma tolik prostoru, aby měl na práci klid a dostatek místa na potřebné věci. Někteří jsou na práci z domova zvyklí, některé lidi vyhnala pracovat domů koronavirová krize, respektive vládní nařízení.

U práce z domova je klíčová jediná věc a to je kvalitní internet. Je nemyslitelné, abyste měli neustálé výpadky a přitom mohli odvádět kvalitní práci. Požadavky na práci se samozřejmě liší, podle profese, ale většina lidí potřebuje komunikovat s kolegy nebo zaměstnavatelem, pracovat v různých online programech aj. Pokud nejste s vaším internetovým připojením spokojení, je nejvyšší čas hledat řešení, se kterým spokojení budete.

Změřte si rychlost internetu

Většina poskytovatelů internetu se ráda chvástá svými výhodami, mezi ně obvykle patří i rychlost připojení k internetu. Máte garantovanou určitou rychlost a tu by měl poskytovatel dodržet. Ovšem ne vždy se stává, že tomu tak je. Pokud máte podezření, že vaše internetové připojení není takové, jaké vám slíbili, přejděte na měření rychlosti internetu a změřte si, jak na tom jste.

Většina lidí si rychlost internetu nikdy neměřila a když ho vyzkouší, jsou často v šoku, že je internet výrazně pomalejší než jim bylo slibováno. Poskytovatelé internetu rozhodně nejsou nedostatkovým zbožím, je jich na trhu tolik, že můžete od toho svého snadno odejít k lepšímu. Jde o vysoce konkurenční trh a abyste se zjistili, který poskytovatel je nejlepší, můžete si je porovnat, následně zjistíte, jestli je lepší O2 internet nebo nabídka z ostatních poskytovatelů ve vašem okolí. Zajistěte si pro home office takový internet, který vám umožní pracovat v klidu a bez zbytečných starostí.