Jak zajistit, abychom se doma cítili lépe? Základem je vybrat správné barvy, které umí působit na psychiku

Domov by neměl být jenom místem, kam chodíme přestat. Mělo by se jednat také o místo, kde se budeme cítit dobře a také příjemně. Jak toho docílit? Mnohdy tím nejjednodušším řešením. Stačí změnit barvy a najednou interiér nejenom prokoukne, ale každý se v něm bude cítit mnohem lépe.

Světlé odstíny jsou ideální

Není na škodu jít cestou světlých odstínů. Sem rozhodně patří i klasika v podobě bílé. Navozuje čistotu, pocit elegance, a tak se skvěle hodí i do obývacího pokoje. Naopak do kuchyně může přijít vhod barva žlutá, která má povzbuzující účinky – i pokud jde o chutě k jídlu. Použití této barvy je zajímavý trik, jak udělat z rodiny vděčné strávníky. Nijak špatná volba nemusí být ani světle zelená, která naopak uklidňuje. Proto se hodí nejenom do obývacího pokoje, ale třeba i do ložnice.

Není třeba bát se netradičních odstínů

Mnozí lidé se nebojí experimentovat, a tak by rádi zvolili různé netradiční odstíny. Mezi ty může patřit třeba broskvový odstín, který má emocionálně stimulační účinky. Lásku a náklonnost potom symbolizuje třeba růžová. Není proto žádným velkým trikem, použít ji v ložnici u zamilovaných partnerů. Naopak obývací pokoj může zářit třeba hnědým odstínem, který dodává interiéru eleganci a pocit klidu a vážnosti. Naopak levandulový odstín má určitý stimulující efekt.

Ani tmavé barvy nejsou špatné

I když jsou do interiéru obecně doporučovány spíše odstíny světlejší, ani ty tmavé nemusí být nijak špatnou volbou. Třeba červená, která v kuchyni dokáže efektivně podpořit chutě k jídlu a stimulovat lidské smysly. Dobrou práci ale umí odvést i modrá, která je ideální volnou do ložnice. Dokáže člověka celkově zklidnit, což je stav, který se pro navození spánku hodí více než cokoliv jiného. Mezi klidnou barvu však patří také vínová, která zase přijde vhod do obývacích pokojů.