Jaká podlaha pro nový interiér?

Přemýšlíte nad podlahou pro váš nový interiér? Ať už stavíte nové bydlení nebo rekonstruujete to současné, důležitá je i podlaha. Výběr nové podlahy nemusí být snadný, protože existuje mnoho možností. Každá volba má své výhody i nevýhody a je především vhodné zvážit, jaká podlaha pro vás bude nejvhodnější.

Výběr dřevěných parket

Mezi populární podlahy patří dřevěné parkety. Tento druh podlahové krytiny je vhodný jak do starších interiérů, tak i do moderních. Výhodou dřeva bez pochyby je, že jde o přírodní materiál, který má své kouzlo. Dřevo působí luxusně a dokáže pozdvihnout celkový vzhled interiérů. Vyžaduje sice více údržby, ale odmění se dlouhou životností. Nabízí se vám výběr mnoha odstínů dřevěných parket a kromě mnoha odstínů můžete vybírat i mezi různými způsoby skládání parket. Pokud vás zajímá, jaké možnosti se vám s dřevěnými parketami nabízejí, klikněte zde.

Výběr laminátových podlah

Laminátové podlahy jsou skvělou alternativou k dřevěným parketám. Oproti parketám však mají mnoho výhod. Tyto krytiny jsou odolné proti opotřebení, nárazům i proti polití, nevyžadují žádnou údržbu a nabízí se v mnoha provedeních. Můžete vybírat nespočet barev i vzorů, nejlépe však dokáží imitovat dřevěné parkety a to tak dokonale, že nepoznáte rozdíl. Tyto podlahy se hodí jak do domácnosti, tak i do kanceláří, restaurací nebo komerčních objektů. Na laminátové podleze oceníte rychlost pokládky, která je velmi rychlá. Je vhodná pro každý moderní interiér a jelikož je na výběr neomezené množství vzorů i barev, můžete podlahy dokonale sladit s ostatním zařízením interiérů. Tato podlaha se skvěle hodí do mnoha místností, od obýváku až po ložnici nebo kuchyni. Přečtěte si více a zjistěte vše o těchto inovativních podlahách.