Jsou genitální bradavice důvodem k panice?

Genitální bradavice (kondylomata) se objevují v oblasti intimních partií. Jedná se o drobné výrůstky a příčinou jejich vzniku bývá sexuálně přenosná infekce HPV.

Genitální bradavice a jejich šíření

Kondylomata nebo také genitální bradavice patří mezi dosti rozšířené pohlavní nemoci. Za jejich vznikem stojí papilomavirus HPV. Nejsou život ohrožující ani bolestivé, ale jsou velmi neestetické. Při jejich výskytu se však mohou objevit pocity svědění nebo pálení či drobné krvácení.

Kromě toho snadno naruší naši psychiku a brání v plnohodnotném sexuálním životě. Pro jejich odstranění se používají různé metody – chirurgický či laserový zákrok nebo odstranění dusíkem. Po zákroku bývá kůže nějaký čas podrážděná a náchylná ke vzniku infekcí. Pomoci mohou některé přípravky značky GYNELLAⓇ s podpůrným léčivým efektem. Pomáhají podporovat hojení a poskytují úlevu od nepříjemných pocitů, které se dostavují po zákroku.

Vzhledem k tomu, že jsou genitální bradavice pohlavní chorobou a jsou velice nakažlivé, k jejich šíření dochází při pohlavním styku s infikovanou osobou. Nebezpečí hrozí i v případě používání jednoho ručníku nebo stejného povlečení. Inkubační doba bývá různá, pohybuje se v rozmezí 2-8 měsíců.

Jak poznat genitální bradavice?

Vytvářejí se z malých výrůstků bílo-růžové barvy. Ty se časem zvětší a vznikají malé hloučky květákovitého charakteru. Objevují se jak u žen, tak i u mužů.

Jako ochrana může fungovat chráněný pohlavní styk a stálý sexuální partner. V současné době může být prevencí i očkování proti HPV infekci. Mezi důležitou prevenci také patří pravidelná návštěva odborných lékařů. V případě nutného zákroku hraje důležitou roli také následná péče. Tu nabízejí produkty značky GYNELLAⓇ, které mají navíc i antimikrobiální a zklidňující účinky.