Jsou syntetické koberce opravdu odolnější než přírodní?

Syntetické koberce se mohou pochlubit dobrou odolností a celou řadou dalších skvělých vlastností. Jak si ale vedou oproti přírodním kobercům.

Syntetické koberce jsou mnohem lepší, než si myslíte. V následujících řádcích jsme si proto pro vás připravili souhrn těch nejlepších vlastností, kterými se syntetické koberce mohou pochlubit.

Větší odolnost

Kusové koberce vyrobené ze syntetiky jsou zpravidla považovány za odolnější. Tedy alespoň v porovnání s těmi přírodními. A pokud si je doma sami vyzkoušíte, zjistíte, že je to pravda. Syntetické koberce jsou totiž vyrobeny ze silnějších vláken, které logicky vyústí v kvalitnější a odolnější koberec. To ale neznamená, že by přírodní koberce nemohli konkurovat. Právě naopak. I svět přírodních koberců má svoje favority. Pokud si ale porovnáme další vlastnosti syntetických koberců a těch přírodních, pak zjistíme, že přírodní ztrácí i v dalších disciplínách.

Odolnost vůči vlhkosti

Největší problém přírodních koberců je především v odolnosti vůči vlhkosti. Pokud si budete chtít užít váš přírodní koberec na maximum, pak budete muset dbát na to, aby se pokud možno vyhýbal vodě. V opačném případě jej mnohdy budete moct vyhodit. Přírodní koberce totiž mají tendenci začít hnít, jakmile dojde k delšímu kontaktu s vodou. To ale syntetické koberce rozhodně ve zvyku nemají. Právě naopak. Vodou je můžete bezpečně oplachovat i čistit. Dávejte si ale pozor na to, abyste to nepřehnali s tlakem. Jinak byste váš koberec mohli zničit podobným způsobem jako ten přírodní.

Kde nakoupit?

Chcete vědět, kde nakoupit ty nejlepší koberce? Pak jste na správném místě. Na Breno.cz totiž naleznete široký výběr kvalitních koberců, které mohou už brzy zkrášlit i váš interiér. A to za nízké ceny. Ve výprodejích pak pořídíte kvalitní koberec za ještě lepší ceny. Stačí si tedy vybrat a nechat si poslat zásilku až k vašim dveřím.