Modernímu bydlení bude i nadále vládnout minimalismus. Víte jak na něj?

Někteří z nás již v minulých letech zvykli na práci z domova, která nás zřejmě do budoucna ještě nemine. Tomu je potřeba přizpůsobit i náš současný styl bydlení, které musí být funkční a praktické, ale zároveň útulné. To jsou na první pohled dva naprosto protichůdné požadavky. Přesto je možné je skloubit.

Skandinávský design v kombinaci s japonským minimalismem, to je japandi

Výsledkem stylu japandi, který se poprvé objevil teprve v roce 2020, je jednoduchý a elegantní interiér který je v souladu se zásadami Feng Shui. Jde především o volbu méně výrazných barev, které jsou doplněné výraznějšími dekoracemi, jež dotváří atmosféru takového bydlení. Cílem stylu japandi je vytvoření harmonie, klidného prostoru pro relaxaci a zároveň funkčního a přizpůsobitelného interiéru z moderního nábytku.

Nezapomeňte na pracovnu

Pracovna je místnost, kterou většina z nás v bytě neměla. Její zařizování se tak stalo novou výzvou pro všechny, kteří museli nedobrovolně pracovat ze své ložnice anebo obývacího pokoje. Jelikož se většina bytů nemůže najednou zvětšit o další místnost, je potřeba hledat nové řešení. Tím může být například paraván umístěný vhodně do prostoru, který rozdělí obývací pokoj na dvě zóny. Vsadit můžete také na vhodně umístěnou knihovnu. Praktické je rovněž oddělení zón v místnosti stěnou s květinami.

Chybí vám reklamní neony?

Neonové nápisy různých tvarů a velikostí, které se obvykle objevují jako reklama v obchodních domech či na jiných veřejných místech, si našly svou cestu i do našich domácností. Pokud je vhodně zkombinujete s vaším interiérem, budou vypadat poměrně elegantně. Mohou nahradit dokonce i obrazy a rozhodně na sebe upoutají pozornost, takže již nebude potřeba dalších dekorací. Navíc si můžete vybrat nápis, který vás bude motivovat anebo vám připomínat důležité okamžiky vašeho života.

Vyndejte obsah kuchyňských polic

Zavřené kuchyňské linky nabízí sice spoustu místa pro nádobí, hrnce, skleničky, hrnečky, talíře a další nezbytné prvky výbavy vaší kuchyně, moderní trendy ale velí vyndat nádobí a vystavit je do otevřených polic. Někteří tento trend sice odmítají, protože vede k neustálé potřebě utírání prachu z nádobí. Pokud ale pár kousků vystavíte na policii, může výsledek působit poměrně dekorativně, aniž by rušil celkový koncept kuchyně.