Originální i užitečné dekorace, to jsou solné lampy

Solné lampy se vyrábějí z kousků čisté himalájské soli. Mohou fungovat na svíčku nebo jsou zapojené do elektrické sítě. Svým jemným světlem dodávají interiéru příjemnou atmosféru, kterou navodí teplá záře. Kromě toho zkvalitňují vzduch uvnitř místnosti.

Co jste možná nevěděli

Himalájské solné lampy přírodní se vyrábějí z čistých krystalů himalájské soli, která se nachází v západní části Himaláje a její stáří se odhaduje na 2 000 let. Těžba probíhá z výrazné hloubky a krystaly jsou pozůstatky pravěkých zemských tvořivých procesů.

Po vytěžení jsou jednotlivé kousky ručně opracovávány do tvarů lamp nebo se drtí na solný prášek, jenž se používa jako zdravá varianta soli v kuchyni při vaření. Každá lampa je tak originální kousek.

Zdravotní přínosy solných lamp

Ne každý ví, že lampy a solné svícny nabízejí, kromě nádherného a originálního vzhledu, také celou řadu zdravotních výhod. Především působí jako přírodní ionizátor. Efektivním způsobem uvolňují negativní ionty, díky čemuž působí příznivě proti elektrickému smogu. Ionizovaný vzduch pomáhá zlepšovat kvalitu ovzduší v místnosti. Také nabízejí příjemné noční osvětlení a to díky teplému oranžovému světlu, které vyzařují. Barva světla nemá negativní vliv na kvalitu spánku. V lidovém léčitelství a terapiích se využívají pro zvýšení úrovně nálady a energie, neboť měkké oranžové odstíny patří mezi uklidňující barvy. Také bylo prokázáno, že inhalátory s obsahem himalájské soli mohou pomoci výrazným způsobem zklidnit projevy alergií.

V nabídce naleznete také yoni vajíčko, které se používá pro posílení pochvy. Tento typ cvičení vznikl již v období starobylé Číny. Správně prováděné cviky, které vajíčko umožňuje, pomáhají nejen posílit pochvu, ale také zvýší ženské libido a ženskou smyslnost.

Široký výběr produktů z himalájské soli naleznete v e-shopu magieprirody.cz.