Pořiďte si profesionální malířské potřeby, se kterými vaše kresby dostanou nový nádech!

Kresby dokáže ovlivnit celá řada okolností. Mezi těmi nejvýraznějšími je pochopitelně sám malíř a jeho dovednosti. Stejně tak ale může vypadat každý kresba nebo malba jinak, pokud je na ni použito jiné techniky nebo kvalitnějších barev.

A to je jednou z věcí, které jsou na kreslení nejhezčí. Svět kreslení je opravdu neomezený v tom, jaké barvy, druhy a techniky chcete používat. Stejně tak se změní charakter kresby v moment, kdy použijete jiný tvar nebo druh štětců, nebo dokonce zcela jiné plátno. Přitom všem ale platí hlavně jedno pravidlo, rozhodně se nevyplatí šetřit na neprofesionálním vybavení.

Nejsou akvarely jako akvarely!

Akvarelové barvy jsou jedny z těch, které se používají nejčastěji. Je to dáno především tím, že se jedná o moderní barvy, které jsou namísto vodní báze založeny kompletně na syntetické bázi. To znamená, že během svého schnutí a času na světle neztrácejí původní barvy a vlastnosti tak rychle, jako vodové barvy.

Jenže i akvarely můžete pořídit v opravdu rozličných variantách. Jedny z nejkvalitnějších na trhu jsou akvarelové barvy Koh-i-noor. Značka Koh-i-noor vám je určitě známa ať už kreslíte, nebo ne. Jedná se o jednoho z nejkvalitnějších a nejznámějších výrobců uměleckých a kancelářských pomůcek.

Kvalitní štětce dokáží úplné zázraky

Mezi kvalitními a nekvalitními štětci je celá řada rozdílů. Především je potřeba myslet na to, že nekvalitní štětce mohou pouštět chlup a ničit tak kresbu. Oproti tomu kvalitní štětce na malování obrazů dokáží vytvořit úplně nové hodnoty. Mají čistší tah, kvalitnější a trvanlivější vlas. Díky tomu nejen že lépe vykonají svoji práci, ale také se mnohem méně opotřebovávají.

Bez plátna obraz zkrátka nevznikne

Další důležitou věcí, na které lze pozvednout kvalitu celého díla, jsou malířská plátna. Cena tady určí především vlastnosti plátna jako takového. Dražší a kvalitnější plátna totiž mají materiál, který mnohem lépe nasakuje barvy jako takové. Mimo toho je potřeba myslet i na to, že větší hustota jemných tkanin udělá také kvalitnější vzor na povrchu obrazu. Díky tomu můžete využívat nejen svého umění, ale také přirozeného vzoru plátna, které dokáže evokovat mnohé pocity.