Sedací vaky vs. Křesla. Kterému kusu nábytku dát přednost?

Hodně záleží na tvaru, ale věděli jste, že sedací vaky můžete použít stejným způsobem jako křesla? Není pravdou, že se hodí pouze do moderních interiérů nebo dokonce do dětských pokojů, jak si řada lidí myslí. V současné době už se vyrábí natolik elegantní sedací vaky, že je snadno začleníte do rustikálního interiéru, stejně jako do těch nejmodernějších interiérů. Sedací vak může být „něco navíc“, co ve svém interiéru potřebujete k oživení.

Cena

Pokud srovnáte cenu sedacích vaků a křesel, pak vám vyjde, že levnější jsou sedací vaky. Je ovšem důležité zvolit dostatečně kvalitní sedací vaky, aby se z nich po čase nezačala sypat náplň nebo se z ní nestal obrovský neforemný polštář.

Komfortní sezení

Křeslo je obvykle pevně ohraničené, a když se na něm chcete jaksepatří „vyvalit“, bude vás zřejmě tlačit hned na několika místech. To sedací vak umožňuje větší komfort, protože je určen nejen k sezení, ale také k lehu či pololehu. Díky správně zvolenému tvaru můžete získat prostor pro váš každodenní odpočinek. Skvěle se přizpůsobí vašemu tělu a poskytnou vám oporu tam, kde ji potřebujete.

Jednoduchá manipulace

Se sedacím vakem je možné manipulovat a přesouvat ho podle libosti. Obvykle totiž váží mnohem míň než klasické křeslo.

Univerzální použití

Obrovskou výhodou je samozřejmě také široká možnosti použití. Sedací vak lze použít uvnitř i venku (zde ovšem pamatujte na odolnější nebo pogumované materiály), v moderních i tradičních interiérech.

Zkuste kombinaci

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, jestli je pro vás lepší křeslo nebo sedací vak, můžete zkusit kombinaci obou. Dříve bylo velice časté, že se k pohovce pořizovala hned dvě křesla. Můžete se pokusit najít křeslo a sedací vaky odpovídající barvy. Pokud byste ale měli problém najít stejnou barvu, spíše než trefovat se do stejného odstínu, je zvolit raději úplně jinou barvu. Skvělým řešením je například jednobarevné křeslo a divoce vzorovaný sedací vak.