Svou pergolu si užijete ještě více s posuvným zastřešením terasy

V případě plně otevřené pergoly je její užívání omezeno počasím. A to jak sluncem, tak i deštěm a chladem. Zastřešením pergoly získáte mnohem více dní, kdy ji budete moct naplno používat.

Zastřešení zvýší užitnou hodnotu pergoly

Každá pergola na terasu má dobu svého využití omezenou teplotou a případnými srážkami. Jakmile však přistoupíte k jejímu zastřešení, tento čas logicky navýšíte. Posuvné zastřešení terasy, pergoly nebo jiného otevřeného prostoru vám dá dostatek volnosti a už nebudete muset dále přemýšlet nad předpovědí počasí.

Posuvné zastřešení je elegantním řešením ochrany před deštěm i slunečními paprsky, které lze pohodlně regulovat za pomoci dálkového ovladače, případně spínače umístěného někde na konstrukci.

Existuje několik typů posuvných zastřešení a liší se především v použitém materiálu a v tom, zda se jedná o originální řešení na míru k terase či pergole nebo o univerzální zastřešení pro různé druhy pergol a teras.

Vše řešte ideálně před začátkem stavby

Pergolu s posuvnou střechou je vhodné zakomponovat do požadavků už při projektu stavby. Dodatečné přidávání zastřešení k terase nebo pergole nemusí být později úplně jednoduché a zpravidla se také bude jednat o nákladnější řešení, než když je zastřešení realizováno přímo při výstavbě pergoly.

Také byste měli myslet na to, aby pergola spolu se zvoleným typem zastřešení vhodně ladila s architekturou vaší nemovitosti. Vše týkající se konkrétního zastřešení je proto vhodné konzultovat s architektem, který má na starost přípravu stavebních plánů pro váš nový dům.