Vánoce v novém kabátu

Po létě plném rozdováděných zahradních párty už abychom se chystali zase na Vánoce. Nejen psaní dopisu Ježíškovi, ale také vymýšlení vánoční výzdoby vám vezme čas. Říjen je ideálním časem pro výběr vánočního osvětlení. Vánočních motivů je k dostání už dost a dost, takže si můžete rozmyslet, jak letošní svátky pojmete.

Vyzdobte si okolí domu

Někdo si potrpí na americký styl, jeho dům září do tmy na dálku, najdou se v jeho okolí sobi, svítící sněhuláci, jesličky, nebo Santa Claus na saních. Pokud je vašemu srdci bližší spíš česká klasika, ani tak se nemusíte vzdávat světelných dekorací. Můžete vsadit na krápníky či venkovní světelné řetězy, kterými omotáte zábradlí, balkon, zavěsíte pod okap či rozmístíte na plot. Máte-li kolem domu okrasné jehličnany, můžete i ty použít k umístění světelných řetězů. Použijte jednobarevné, barevné, svítící, nebo blikající, záleží pouze na vás. I vy si před dům můžete postavit světelnou dekoraci ve tvaru svítícího stromečku, jelena, nebo třeba sněhuláka či prosté koule.

Světelné dekorace do interiéru

Co se týká interiérových světelných dekorací, vsaďte na tématické stolní lampičky ve tvaru hvězdy či stromku, použít můžete různé světelné závěsy, řetězy, nebo skvěle vánoční atmosféru podtrhnou také LED pásky. Stále větší oblibu si získávají také LED nebo laser projektory, které umí několik vánočních motivů promítat na zeď, na podlahu, nebo kamkoli jinam. Vánoční světelné řetězy mohou být k připojení do zásuvky, nebo také naopak na baterie. Vyberte si z různých motivů srdíček, hvězdiček, žároviček či sněhových vloček takový řetěz, který prosvětlí dlouhé zimní večery a dodá vašemu domovu útulnou atmosféru.

Potřebujete-li se inspirovat, vydejte se v pohodlí vašeho domova do internetového obchodu Aulix, nebo navštivte světelné studio v Dolních Břežanech, kde si můžete zblízka prohlédnout stovky různých modelů svítidel.