Vybíráme psí pelíšky pro různá plemena psů

Pejsci jsou nejčastěji pořizovaným domácím mazlíčkem. Někteří lidé jsou milovníkem velkých psích plemen, jiní jsou fanouškem spíše menších psích plemen, kterým se dobře daří i v domácnosti. Ať už jste ale fanouškem jakéhokoli psího plemena, měli byste svému čtyřnohému psímu mazlíčkovi dopřát to nejlepší, co mu dopřát můžete. Máme na mysli zejména pelíšky, které by neměl žádný pejsek postrádat.

I když svého domácího mazlíčka v podobě pejska máte venku na zahradě, i tam by měl mít svůj pelíšek, i když by měl sídlit v boudě. Pejsek potřebuje mít místo, kam se uchýlí, když ho pán pošle “na místo”, či kde se mu bude dobře usínat.

Každé psí plemeno ale vyžaduje trochu jiný psí pelíšek. Rozdělme si plemena na malá a velká, na základě toho se rozhodujme pro konkrétní typ pelíšků.

Ideální pelíšky pro velká psí plemena

Pokud jste majitelem velkého psího plemena, neměli byste se zabývat malými psími pelíšky, které jsou v podobě kapsy nebo boudy. Pes se do nich nevleze. Volte spíše otevřené psí pelechy ve tvaru oválu. Ani obdélníkové pelechy pro psy nejsou krokem stranou, důležité je, aby seděl svou velikostí psímu plemenu.

Co se týče barevného sladění, to je jen na vás. Většinou se volí psí pelechy takového motivu, aby ladily se zbytek místnosti, v níž jsou umístěny.

Ideální pelíšky pro malá psí plemena

Stále více se najde majitelů malých psích plemen. Ti mají širší možnosti. Buď mohou investovat do menších oválných či obdélníkových pelechů pro psy, nebo mohou volit takzvané kapsy či boudy, což jsou pelíšky hodící se zejména do místnosti, která není tepelně izolovaná a kde na pejska může foukat z nejedné strany.

Různé typy a druhy pelechů najdete na iridog.cz, kde také najdete kukaně, hárací kalhotky, polštářky, vodítka, obojky, šátky či schody pro psy.