Život v Polsku je krásný, jak je to ale s prací?

Polsko ohromilo už mnoho lidí, je to velká země s krásnou přírodou a mnoha možnostmi. Mnoho lidí se vydává za životem v zahraničí někdy je důvodem zvědavost, studium v zahraničí, hledání lepších podmínek nebo třeba i nalezení ideálního protějšku v dané zemi. Pokud máte k Polsku blízko a chtěli byste zde být, nic vám v tom nebrání, ale měli byste si zajistit to nejdůležitější, kvalitní práci, která vás bude živit.

Jak na hledání práce v Polsku

Jakým způsobem byste hledali práci v České republice? Pravděpodobně s pomocí internetu, kde byste našli pracovní portál. V Polsku to není jiné, zde se také hledají „oferty pracy“ přes internet. Základem je znát vhodné pracovní portály, kde pracovní nabídky přibývají. Hledání na malých pracovních webech nemá smysl, zvolte proto hned ze začátku pro hledání portál Hitpraca.pl, kde se každý den koncentruje velké množství nových nabídek. Tento portál je velmi oblíbený a může za to především fakt, že zde mohou zaměstnavatelé vkládat své pracovní nabídky zcela zdarma.

Na webu se velmi rychle zorientujete a k hledání vám stačí v podstatě 2 informace, obor a lokalita. Pokud vám na oboru tolik nesejde, můžete hledat pouze podle lokality. Zvolíte například praca Kraków a následně potřebný okruh. Okruh se stanovuje proto, kdybyste chtěli hledat práci i v okolí daného města a tím učíte, jakou vzdálenost jste ochotni dojíždět.

Okamžitě se vám zobrazí vhodné nabídky. Pokud narazíte na nějakou vhodnou, nedělejte zbytečnou chybu tím, že budete vyčkávat. Čím dříve na nabídku zareagujete, tím je vaše šance na přijetí vyšší. Když budete žádat o práci v Polsku a u polské firmy, samozřejmostí by měl být životopis, případně i motivační dopis, v polštině. Hledání na portálu je snadné a doporučujeme ho navštěvovat na denní bázi, abyste mohli vždy reagovat na nové nabídky jako první.