Hledáte si novou práci a pořád ne a ne najít? Poradíme vám!

Pojmy jako pohovor, motivační dopis či životopis známe snad všichni. Ale jak by to mělo vypadat či jak projít pohovorem úspěšně, to už je mnohdy složitější. Zjistěte, co byste všechno měli udělat, a hlavně vědět pro to, abyste získali novou práci, která vás bude bavit, které budete rozumět a do které budete chodit s chutí.

  1. Začněte s hledáním … a to nejlépe včera!

Přestaňte myslet na to klasické „až“ a jež více neodkládejte hledání nové práce. Mějte na paměti, že ta správná práce, kterou hledáte k vám nepřijde jen tak sama. Musíte pro to prostě něco udělat. Ať už se jedná o práci na plný úvazek, na poloviční úvazek či s vámi bude uzavřena pouze dohoda o pracovní činnosti, dohoda o provedení práce – všechny tyhle pracovní úvazky se hledají stejně těžko – a na to opravdu musíte myslet.

  1. Nehledejte práci podle finančního ohodnocení

Našli jste skvělou práci, která vám vyhovuje ve všech směrech, ale je za ni pouze minimální hodinová mzda 2018? Neházejte hned flintu do žita a dejte jí šanci. Prakticky v každém zaměstnání je přeci možnost kariérního postupu, což znamená více peněz! Tak proč chodit do práce, která vás nebude bavit a každé ráno vstávat se špatnou náladou, protože tam prostě zase musíte? A to jenom proto, že budete mí více peněz? Zkuste se zamyslet nad tím, co je pro vás důležitější? Dobrý nálada či minimální mzda 2018?

  1. Nebuďte nedočkaví

Věřte, že pokud odešlete email se zájmem o nabízenou pozici, odpověď jistě nedojde „v cuku letu“. Ano, je možné že vám bude doručen automatický email, že společnost vaši zprávu obdržela, nicméně na skutečnou odpověď můžete čekat klidně i týden a více! Proto nevěšte hlavu, když ani za dva dny žádná odpověď nepřijde, a hlavně nebuďte nedočkaví – tu pravou práci si jistě najdete!