Jak vybrat vhodné kamenné obložení?

Omrzely vás již holé zdi vašeho domova a toužíte je oživit? Chcete zkrášlit fasádu vašeho domu? Rádi podléháte módním trendům a chcete vědět, co právě „frčí“ v oblasti bydlení? Kamenné obklady si získávají stále větší oblibu a to hned z několika důvodů. Skvěle vypadají v interiéru i na fasádě vašeho domu a váš dům mírně zateplí. Při výběru je nejdůležitějším faktorem místo, kde toužíte kamenné obklady mít.

Na fasádu domu pouze přírodní kámen

Pokud toužíte po kamenných obkladech na fasádě vašeho domu, vybírejte pouze z nabídky přírodního kamene. Přírodní kamenné obklady váš dům nejen zateplí a zlepší jeho estetičnost, ale odpadá také údržba o něj. Na životnost přírodního kamene nemá vliv ani prudké výkyvy počasí. Slunce, mráz, kroupy ani sníh vaše kamenné obložení nijak nepoznamená a váš dům bude zdobit i několik dekád.

Stěny v interiéru obložíte levněji

Stále větší oblibu si získává kamenné obložení v interiéru. Pruh za pověšenou televizí či kamenné obložení v kuchyni si získává stále větší oblibu. Na obložení v interiéru můžete také použít přírodní kámen, ovšem vybírat můžete také z nabídku napodobenin. Umělý kámen na první pohled od přírodního nerozeznáte. Na trhu existuje umělý kámen v mnoha barevných variantách, proto kamenné obložení z umělého kamene snadno přizpůsobíte zbytku vašeho interiéru. Další výhodou umělého kamene je jeho nízká cena a nízká váha. Ačkoliv se jedná o vzhled „chladného“ kamene, váš dům dovede příjemně zateplit a zútulnit.

S obklady kolem krbu buďte opatrní

Při výběru kamenného obložení v interiéru, buďte obezřetní v obkládání kamenem kolem krbu. Umělý kámen nápor vysoké teploty nevydrží, proto kamenné obložení kolem krbu musí být vždy z přírodního kamene, kterému takové podmínky nevadí a snadno je vydrží.

Pokud nevíte, který kámen vybrat, obraťte se na společnost VIKO, kde vám s vaším výběrem ochotně poradí.