Krátkodobé pronájmy jsou na vzestupu, přidejte se

Jak začít s krátkodobými pronájmy? Jednoduše. Stačí si vytvořit profil a nastavit podmínky ubytování na jedné z platforem – Airbnb, Booking, HouseTrip, HomeAway, Onefinestay nebo Wimdu. Pak už jen stačí čekat, zda zrovna vaše nabídka oslovila potenciální zájemce, které můžete přivítat ve svém bytě. Pro to, aby vaše nabídka oslovila co nejvíce klientů, však lze udělat mnohem více.

Rozhoduje profesionální profil

Rozmazané fotky nafocené mobilem se strohým popisem s hrubkami v češtině nebo angličtině nikoho neohromí. Váš profil rozhodne, zda se turista rozhodne ubytovat právě u vás. Vypadá byt na fotkách čistě a útulně? Je prakticky vybavený a lze si v něm uvařit oběd nebo vyprat prádlo? Je součástí nabídky i ložní prádlo a úklid? Začněte svůj business s krátkodobými pronájmy profilem. Před samotným focením byt pořádně ukliďte, nebojte se ani bytového stylingu nebo pozvěte interiérového specialistu, který poradí, jak byt vylepšit, co upravit. Následně se nebojte investovat do profesionálních fotografií a popisu.

Služby na úrovni

Právě investicemi do profilu a do služeb, které zájemcům nabídnete, přitáhnete jejich pozornost. V případě, že na takové věci sami nestačíte, nebojte se přenechat správu pronájmu bytu kompetentnějším, kteří vše zařídí a budou spravovat profil za vás. Usnadní vám tím práci a ušetří čas, a to nejen s profilem. Správa profilu totiž zahrnuje odpovídání na dotazy všetečných turistů, údržbu nemovitosti, úklid bytu po hostech a předání klíčů při příjezdu a odjezdu.

Když byt vydělává za vás

Právě služby na úrovni vás mohou posunout dál nejen v hodnocení, ale hlavně v získávání dalších zájemců o ubytování právě ve vaší nemovitosti. Pro představu se můžete podívat na ceny za správu krátkodobého pronájmu, kde se dozvíte, kolik taková správa stojí a kolik by mohl vydělávat byt za vás. Řekněte, nezní to lákavě? Už nepotřebujete brigádu nebo druhé zaměstnání, jen šikovně pronajmete nemovitost v době, kdy není využívaná – v době prázdnin, dlouhodobého pobytu v zahraničí nebo v letních měsících, kdy trávíte čas na chatě nebo chalupě.