Montované haly jsou nejekonomičtější řešení výroby či skladování

V současné době jsou montované haly velmi oblíbené. Firmy je rády pořizují pro své výrobní či skladovací činnosti. Po postavení haly na pozemek získávají podnikatelé nízkonákladovou budovu, která skvěle poslouží svému účelu.

Montovanou halu postavíte kdekoliv

Obrovskou výhodou montovaných hal je fakt, že je můžete kdekoliv a kdykoliv přesunout. Jednoduše si vyberete halu, objednáte a postavíte na jakémkoliv pozemku, kde víte, že budete podnikat levně. Jakmile zjistíte, že se vám daná lokalita z nějakého důvodu nevyplácí, je možné stavbu demontovat a převézt jinam. Montovaná hala vyžaduje jen ukotvení proti větru, které zvyšuje její odolnost.

Přestěhujete i sklad

Podobné problémy řeší i firmy, které si nakupují do zásoby materiál a potřebují jej někde skladovat. Ani tyto firmy nechtějí využívat drahé zděné budovy. Raději dají přednost montovaným skladovacím halám. Ty jsou velmi výhodné z ekonomického hlediska. I haly používané jako sklady lze kdykoliv rozebrat a převézt.

Sezónní řešení

Nejjednodušší formou montovaných hal jsou haly plachtové. Ty se hodí především pro různé sezónní účely, například jako sportoviště, parkurové hřiště pro koně či dočasná jízdárna. Využijete je při krátkodobých výstavách, jako různé showroomy nebo pro skladování zemědělské techniky. Využití najdou také při pořádání různých festivalů a koncertů.

Montované haly jsou skvělou investicí pro vaše podnikání. Není nic jednoduššího, než oslovit dodavatele a vybrat si halu přesně dle svých požadavků. Tato budova může mít velmi elegantní vzhled, nemusíte se bát šedivého plechu. Nevíte-li si rady s výběrem, schopný prodejce vám poradí s konstrukcí, doplňky i vhodnými vraty, bez kterých se pořádná hala neobejde.

Samozřejmostí také je, že i v takové hale je možnost rozvod elektřiny, vody nebo topení. Okna jsou řešena v podobě průhledné slídové folie, která tak konstrukčně zapadá do realizace haly. Vrata jsou také nedílnou součástí takových hal, a proto je potřeba věnovat této fázi realizace značnou pozornost. Vrata jsou využívána zejména pro transport materiálu, který může mít různé rozměry a do klasických dveří se jen těžko vejde. V nabídkách firem jsou vrata dvoukřídlá, sekční, posuvná a i jiné možnosti, které jsou jistě vhodným řešením pro každého.

K čemu slouží montované haly

Pokud si někdo klade otázku, k čemu všemu lze tyto haly využít, můžeme říci, že mají opravdu široké využití. Pokud potřebujeme nutně zvětšit výrobní haly nebo potřebujeme větší skladové prostory, jsou tyto ocelové konstrukce výhodným a spolehlivým řešením, které lze mít za pár týdnů. Jako další využití hal můžeme uvést zastřešení různých sportovních areálů, tenisových kurtů, bazénů i jízdáren pro koně. Máme – li problém s tím, kam ustájit hospodářská zvířata nebo jejich krmivo není kam dát, jsou i v tomto případě tyto haly velmi vhodným pomocníkem. Autodoprava disponuje jistě velkým vozovým parkem, který je tak třeba někam schovat a před nepřízní počasí rovněž uchránit. Jako garáže nebo hangáry pro letadla jsou montované haly opravdu skvělým řešením a to také zejména z ekonomického hlediska.

Údržba montovaných hal

Pokud máme stále ještě otázky, které se týkají montovaných hal, můžeme přidat ještě jedem fakt a to , že haly jsou téměř bezúdržbové a zákazník má také možnost kvalitního potisku na opláštění haly, které spolehlivě slouží jako dokonalá reklama firmy.