Pokojové rostliny, které u vás doma čistí vzduch II.

V předchozím článku jsme naťukli tematiku rostlin, které účinně čistí vzduch. Přinášíme vám tipy na další rostliny, které byste doma neměli postrádat.

Fíkusy

Skvělým čističem vzduchu jsou také různé druhy fíkusů, které jsou odolní proti škůdcům. Fíkusy vypadají v domácnosti velmi pěkně a pořídit si můžete mnoho jejich druhů, například převislé, popínavé, stromkovité, s velkými či drobnými listy. Z ovzduší nejlépe odstraňuje formaldehyd Ficus elastica, ale i další druhy fíkusů účinně čistí vzduch.

Palmy

Velmi účinné v čištění vzduchu jsou především palmy Phoenix roebelenii, Chamaedora seifrizii, Chrysalidocarpus lutescens.  Například právě datlovník zakrslý (Phoenix roebelenii) skvěle pohlcuje pokojové emise a také xylen. Navíc je nenáročný na pěstování, jen potřebuje dostatek vody a o něco vyšší teploty. Palmy také účinně zvlhčují vzduch, což oceníte především přes podzimní a zimní období, kdy často topíme a vzduch se snadno vysušuje. 

Dracéna

Zapomenout nesmíme ani na dracény, které patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Dodávají interiéru exotický vzhled a jsou nenáročné na pěstování, navíc čistí vzduch a pečují o příznivé klima v interiéru.