Rostliny do koupelny: Proč ano a jaké vybrat?

Máte velkou koupelnu a rádi byste ji zútulnili za pomocí rostlin? Řádný problém! I v koupelně mohou být rostliny spokojené. Velmi však záleží na výběru rostlin, v tom vám poradíme právě my.

Kapradiny

Interiér koupelny krásně doplní kapradiny, které milují vlhkost a přitom nejsou náročné na dostatek světla. Stačí je jednou za čas přihnojit a budou spokojené. Vystačí si i s tmavším koutem koupelny. Zvolit můžete stromové kapradiny, například netík, ledviník či sleziník.

Bromélie

Pokud je vaše koupelně světlejší, bude se v ní dařit broméliím. Jejich listy jsou podobné přírodním okapům, jelikož do nich ve volné přírodě sbírají vodu, a tak byste je proto měli zalévat i vy doma. Zalévají se na list, ne do zeminy. Bromélie vás potěší i krásnými květy, tak poznáte, že se jim daří.

Orchidej

Dokonalou květinou do koupelny jsou orchideje, které překrásně kvetou a nevadí jim zvýšená vlhkost. Do koupelny si pořiďte orchideje tropického původu. Orchidejím se líbí také rosení, ale vyžadují o něco více světla než například kapradiny.