Společnost plná výhod

Neodvádět státu daně, podnikat v naprosté anonymitě a čerpat řadu dalších výhod, tak vypadá sen každého, kdo zakládá novou společnost. Víte však, že díky speciálnímu druhu společností můžete toto všechno čerpat i vy?

Offshore společnosti, aneb jak přelstít krále

Offshore společnosti nejsou žádnou novinkou. Ba naopak, jejich historie sahá hluboko do minulosti, kdy angličtí obchodníci hledali řešení jak legálně obejít moc krále a neodvádět mu tak vysoké daně. Výsledkem bylo jejich stěhování na menší ostrůvky mimo Anglii, díky čemuž byli mimo královy pravomoci a mohli obchodovat, jak se jim zachtělo.

Tento vskutku chytrý způsob podnikání vydržel až do dnešních dní v podobě offshore společností. Stejně jako angličtí obchodníci i dnešní společnosti tohoto druhu nesídlí ve svých domovských zemích, ale mimo jejich břehy v některých státech, které zakládání takových společností umožňují. Takové státy nabízejí zahraničním společnostem daňovou optimalizaci, což v praxi znamená minimum zákonné odpovědnosti, minimální či nulovou daňovou povinnost a efektivnější ekonomické prostředí. Jejich majitelé jsou navíc chráněni anonymními neveřejnými rejstříky.

Takové podmínky pro podnikání však nabízejí jen některé zahraniční státy. Jejich jurisdikce je schválně nastavena tak, aby byla pro zahraniční společnosti co nejpřitažlivější a aby tyto společnosti měly motiv přesouvat svou aktivitu do těchto států. Takovými státy jsou například Seychelská republika, Belize, Marschalovy ostrovy a další. Zde všude platí zóna volného obchodu a příznivé podmínky pro založení offshore společnosti.

Druhy offshore společností

Offshorových společností však existuje hned celá řada a je dobré si všem pořádně prostudovat a vědět, jakou společnost založit. Navíc je vždy výhodné obrátit se na skutečné odborníky, kteří vám se vším pomohou a společnost vytvoří společně s vámi.