Vlastní dům i bez hypotéky

Bydlet ve vlastním domě nebo bytě, aniž byste museli zlikvidovat veškeré své úspory, nebo si vypůjčit, může znít jako utopie. Dokonce k tomu nepotřebujete ani hypotéku, kterou vám banka z nějakého důvodu odmítne dát. Pokud vás napadne varianta nájmu, tak ani o ten se nejedná. Ptáte-li se, jak je to tedy možné, odpověď zní Coolnajem.cz.

Co je coolnájem?

Jedná se o jedinečnou službu, která umožňuje komukoliv získat vlastní bydlení okamžitě. Vy si prostě vyberete dům nebo byt, který vám bude nejlépe vyhovovat. Katalog těchto nemovitostí najdete na webových stránkách coolnajem.cz. Zvolíte sekci „Nabídka nemovitostí“, kde si vyberete dům nebo byt v kterémkoliv městě nebo i nějakém zapadlém koutu na území ČR. Nastěhujete prakticky již do „svého“ a kupní cenu za danou nemovitost budete splácet ve formě nájemného v pravidelných měsíčních splátkách.

Co byste ještě měli vědět

Jakmile si vše v klidu rozmyslíte vyberete si optimální bydlení, zašlete svou poptávku prostřednictvím kontaktního formuláře, který najdete také na webu Cool nájem. Poté se vám ve velmi krátké době ozve pracovník této služby, který vám sdělí přesnou kalkulaci. Pokud budete souhlasit, uhradíte rezervační poplatek ve výši 10% z ceny nemovitosti. V poplatku je zahrnuto pojištění nemovitosti, cena za provedení odhadu nemovitosti, daň z nabytí nemovitosti a také nezbytné právní služby. Posledním aktem z vaší strany je podepsání smlouvy a od tohoto okamžiku se stáváte právoplatnými vlastníky dané nemovitosti.

Další přednosti cool nájmu

Na rozdíl od poskytovatelů půjček či hypotečních bank od vás nebude nikdo požadovat potvrzení o vašich příjmech. Nemusíte se obávat ani zjišťování, zda nefigurujete v registrech dlužníků, ani hrozby exekučního řízení v případě vašeho zadlužení. Dobu splácení kupní ceny si určíte sami, a sice v rozmezí od 5 do 20 let. Dohodnutou výši splátek budete mít zaručenou po celou dobu trvání smlouvy. Přestože bude nemovitost ve vašem výhradním vlastnictví, bude se služba Cool nájem až do konečného splacení kupní ceny starat o údržbu. Je totiž v jejím zájmu, aby nemovitost neztrácela svou hodnotu a byla v případě potřeby i v budoucnu prodejná.