Vybíráte nákladní automobil? Zaměřte se na hlavní kritéria

Nákladní automobil často vybírají podnikatelé nebo živnostníci, pro které je to zdroj obživy. Když jste v podobné situaci, budou se vám hodit rady spojené s tím, jak takový automobil vybrat. Hned na úvod zmíníme, že dobrým místem je web truck1-cz.com, který zaujme šíří své nabídky. A na co dalšího se při výběru soustředit? Podívejte se společně s námi.

Nové, nebo ojeté?

To je velmi důležitá otázka. Roli hraje mnoho věcí, ale nutno říci, že dnes jsou preferovány hlavně vozy z druhé kategorie. A to především proto, že jsou cenově dostupnější a že tolik neztrácejí na své hodnotě. To je u nových vozů často velký problém. Bazar nákladní techniky se tak stává mnohem častějším výchozím místem, než autosalony, kde jsou nabízeny jenom vozy nové, popřípadě vozy předváděcí, s minimálním nájezdem.

Na co hledět s ohledem na technický stav?02

U nových vozů toto řešit pochopitelně nemusíte, jelikož ty jsou vždy v perfektním technickém stavu. O vozů ojetých to už může být jinak a tak je na místě se podívat ně několik věcí, které souvisí s kontrolkou stavu daného vozu. Kromě obhlídky mechanikem je vhodné dívat se na 3 věci, které s technickým stavem souvisí velmi často. O co se jedná?

Rok výroby

Počet najetých kilometrů

Množství nehod a oprav

Velký nebo malý vůz?

I to je otázka, kterou je dobré si položit ještě před tím, než se kamkoliv vydáte. Samozřejmostí je, že odpověď na ni najdete v rámci vašich podnikatelských aktivit. Někdo bude hledat hlavně prodej tahačů a také prodej přívěsů. Jsou ale i lidé, kterým postačí běžný nákladní automobil. Pokud jde o živnostníky, hlavně z kategorie řemeslníků, těm by měla na převoz nářadí a materiálu plně postačit dodávka, kam se vše pohodlně vejde i přes její mnohdy celkem kompaktní rozměry. Ideální je u tohoto rozhodování vycházet z toho, nakolik vám postačil stávající automobil.