Dovolená na chorvatském pobřeží

Chorvatsko je dovolenková destinace velmi oblíbená a to díky tomu, že svým návštěvníkům nabízí tisíce ostrovů a překrásné pobřeží. Území Chorvatska se rozkládá na křižovatce nížinného a středomořského podnebí, tomu odpovídá i počasí v chorvatsku. Výrazný podíl na návštěvnosti má i dopravní infrastruktura, která prošla velkou modernizací a to především spojení mezi severní a jižní částí Chorvatska. Díky dlouhému a členitému pobřeží a velkému počtu ostrovů je také velmi dobře rozvinuta doprava lodní. Do Chorvatska se však můžete vydat i letecky. Největší letiště se nachází v Záhřebu, další pak ve Splitu, Dubrovniku a Pule.

Vypravte se na chorvatské pobřeží

Chorvatské pobřeží je rozsáhlé a členité. Naleznete zde celou řadu hotelů, hotelových komplexů či kempů. Kromě toho nabízí ubytování chorvatsko i některé z přilehlých ostrovů. Celou řadu zajímavých nabídek naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz. Nejen na pevninské části, ale i na ostrovech se nachází velké množství nádherných pláží.

  • Ostrov Cres

Na ostrově Cres patří mezi nejkrásnější místa Mali Bok a Lubenice.

Mali Bok se rozkládá v zátoce a obklopují ji vysoká skaliska. Moře je nádherně modré a povrch pláže je tvořen oblázky. Pokud chcete na tuto pláž zavítat, je potřeba si s sebou vzít dostatek vody, není zde žádné občerstvení. Na Lubenicu se vydávají ti, kdo hledají klid a samotu.

  • Pula – Fažana

Fažana je rybářská vesnička s malým přístavem nedaleko Puly. Její pláž patří k nejlépe hodnoceným. V přístavu se můžete během léta zúčastnit několika slavností. Pokud nepatříte mezi vyznavače povalování se na pláži, můžete vyzkoušet některý z vodních sportů nebo se vydat na lodní výlet.

  • Rab – Rajská pláž

Jedna z mála písečných pláží. Oblíbenost si získala také díky pozvolnému vstupu do moře. Vyhledávají ji především rodiny s malými dětmi a neplavci. Nachází se zde i celá řada služeb. Patří mezi ně půjčovny lehátek, sprchy a převlékárny, restaurace, sportovní atrakce či plážové bary.