Jak fungují nádrže na dešťovou vodu, a proč je využít na vašem pozemku?

Nádrže na dešťovou vodu jsou jednou z možností, jak se můžete vyhnout na pozemku nedostatku užitkové vody pro celodenní používání. Z přírodních přirozených zdrojů bývá velice často problém s tím, že se během letních horkých měsíců postupně sníží úroveň spodní vody a studen natolik, že se s ní musí šetřit, nebo dokonce vůbec není k dispozici. Především pak na Moravě.

Zahrady, sportoviště, i většina areálů, ale bez přítomnosti vody opravdu nevydrží v dobrém stavu. Nádrže na dešťovou vodu tak mohou být výborným řešením této nepříjemné problematiky. V rámci dnešního článku si představíme, jak nádrže na dešťovou vodu fungují, a proč je použít oproti jiným technologiím.

Odvádějte vodu odkud bude potřeba

Odvádění vody je v případě nádrží na dešťovou vodu poměrně jednoduchou záležitostí. Celý systém se skládá nejen z nádrže jako takové, ale právě i ze svodových trubek a případně i těles, přes která se voda dostává dovnitř. Můžete tak například využít vodu, která se standardně hromadí u okapů, nebo případně použít jako místa pro doplňování dešťové vody taková, která jsou pravidelně podmáčenými na vašem pozemku.

Nemusíte se bát o hladinu vody v nádrži

Nádrže na dešťovou vodu jsou takové, u kterých se opravdu nemusíte v žádném případě bát toho, jestli bude hladina v bezpečném měřítku. Pokud chcete mít přehled odkudkoliv, tak můžete pořídit hladinoměr, který jinak není standardní součástí nádrží jako takových. Každá nádrž bez výjimky je ale opatřena hlavním poklopem, přes který bezpečně lze nahlédnout přímo do hlavní nádrže. Díky tomu tak můžete mít neustále přehled o tom, kolik vody máte v systému nahromaděno.

O životnost nádrže se nemusíte bát

Pokud se opravdu nemusíte bát něčeho ohledně nádrže na vodu, tak je to rozhodně její životnost. Standardní nádrž na dešťovou vodu je totiž dělána z polyethylenu a podobných látek, které jsou nejen, že velice odolné fyzicky, ale především se na nich díky chemické odolnosti nepodepíše nehostinné prostředí v půdě. Životnost nádrží se počítá v minimu na desítky let, přičemž materiál je schopný přežít v přírodě i sto let bez závažnějšího poškození. O jejich životnost, tak nemusíte mít obavy.