Jaké prvky by neměly chybět v moderním bytě?

Rádi byste, aby byl váš byt moderní a návštěva byla z vašeho interiéru jednoduše paf? V tom případě by vám v bytě neměly chybět některé moderní prvky, které zaručí překvapený pohled návštěv, ale také útulnost.

Skandinávský styl

Velmi moderní je nyní čistý skandinávský styl, který má ostré linie a využívá přírodních prvků. Pokud tedy toužíte po moderním zařízení bytu, popřemýšlejte po sjednocení interiéru ve skandinávském stylu. Šedá pohovka, dřevěný stůl, hnědý huňatý koberec, lampa z kovu a obrázky zasněžených hor, to je skandinávský styl, který je u nás velmi oblíbený. Čerpá totiž z předlohy skandinávské přírody a nátury. Důležité je však dbát na sladění jednotlivých kusů nábytku a doplňků, poté může váš domov působit čistě, ale i útulně ve skandinávském stylu.

Orientální nádech

Velmi moderní jsou nyní také orientální prvky, ať už se jedná o nejrůznější doplňky, ale také kusy nábytku. Například ratanový nábytek, barevné kombinace doplňků, marocké lampy, orientální koberce apod., to vše tvoří orientální styl domácnosti. Důležité si je však vždy rozmyslet, v jakém duchu bude váš interiér vybaven. Zda vsadíte na exotiku v podobě Indie, Číny anebo třeba Maroka. Poté je vhodné celou domácnost ladit do daného stylu. Orientální koberce se však dají sladit i s jinými styly a tvoří dokonalou součást interiéru, která na první pohled zaujme.

Minimalismus

Máte už dost velkých stěn plných doplňků, množství nábytku a přehršle věcí ve vašem domově? V tom případě vsaďte na minimalismus, který se opírá o jednoduchost a čistotu. Dá se kombinovat i se skandinávským stylem. Základem minimalismu je čistota, přírodní materiály, ale také bílá barva a zaměření na určitý prvek, který by neměl byt rušen řadou dalších doplňků. Minimalismus je vhodný pro opravdové nadšence moderní domácnosti.