Není nad kvalitní plot

Vlastníte-li starší rodinný dům nebo jste zrovna dostavěli dům na zelené louce, budete potřebovat váš pozemek co nejdříve oplotit. Důvodů k tomu může být celá řada, někomu vadí, že nemá na zahradě dostatečné soukromí, jiný si chce pořídit na zahradu pejska, kterého se bojí pustit jen tak bez oplocení do prostoru. Plot je důležitou součástí vašeho pozemku, svým provedením také velmi výrazně ovlivní vzhled celého domu. Výběru plotu byste měli věnovat dostatek pozornosti, nevybíráte ho přece na rok, měl by vám vydržet naopak co nejdéle. Nemáte-li času nazbyt a nechcete-li jej věnovat údržbě plotu, vybírejte bezúdržbové materiály s dlouhou životností. Pravděpodobně se tedy vyhnete plotu živému, dřevěnému i pletivu. Jaké tedy máte možnosti?

Bezúdržbový – jasná volba

Můžete si vybrat moderní kovový plot, který se používá především u novostaveb, kde stačí nízký plot, je průhledný, takže se soukromím vám také příliš nepomůže. Vy jste ale přece chtěli mít pokoj od zvídavých pohledů všech kolemjdoucích, že? Potom byste měli sáhnout po vyšším a poněkud neproniknutelnějším plotu. Takovým může být betonový plot.

Nemusíte se děsit, plot je sice vyroben z betonu, tvoří ho však desky a sloupky s elegantním jemným vzorem, který se hodí ke starším i moderním stavbám. Beton má navíc spoustu výhod, je výjimečně odolný, propůjčuje tak plotu dlouhou životnost při minimální potřebě údržby. Zároveň je plot z betonu velmi variabilní, sami si určíte jeho výšku, tvar zakončení, barvu a také dekor. Díky tomu si vytvoříte plot přesně podle vašich potřeb. Chcete-li plot oživit, použijte dřevěné prvky. Betonové ploty se hodí do města i na vesnici, problém není ani členitější terén. Stačí zadat realizaci zkušené firmě a budete mít i vy kouzelný plot kolem vašeho domu, který vám bude spolehlivě sloužit a na který se budete rádi dívat.