Horké nápoje, které vás během podzimu dokonale zahřejí

Znáte ten pocit, přijdete z dlouhé podzimní procházky a jediné, po čem toužíte, je příjemné zahřátí. Takové vám dopřejí horké nápoje, které prohřejí organismus a potěší chuťové pohárky. Dopřejte si proto…

Horká čokoláda

Připravte si domácí horkou čokoládu. Stačí do ohřátého mléka vmíchat pár kostiček kvalitní hořké čokolády. Vaše chuťové pohárky zažijí blaho.

Zázvorový čaj

Klasika, kterou bychom si měli přes zimu dopřávat pravidelně, to je zázvorový čaj, má zahřívací účinky a preventivně vás chrání před chřipkou a nachlazením.

Yogi chai

Připravte si tzv. yogi chai, známý také jako masala chai. Jedná se o černý čaj se směsí koření, který se podává s mlékem. Je to delikatesa, která vás dokonale zahřeje. Základem tohoto nápoje je většinou černý čaj assam, který je doplněn o směs koření (skořice, kardamon, anýz, pepř, zázvor atd.) a zalitý mlékem.

Domácí kakao

Nic nepotěší tolik jako domácí kakao s loupákem. Ohřejte si proto mléko, klasické nebo rostlinné, a přidejte do něj několik lžiček pravého kakaa a trochu cukru. Pro děti jej můžete posypat trochou marsmallow.