Stylové osvětlení pro vaši kuchyň

Kuchyň má pro každého víceméně stejnou úlohu – očekává se od ní, že se zde bude připravovat jídlo, občerstvení a nápoje pro celou rodinu. S vybavením a uspořádáním kuchyně už to ale má každý jinak. Kuchyně se liší už svou dispozicí, někde je orientovaná na jih, jinde na sever, může mít jedno nebo víc oken, je sólo nebo spojená s jídelnou či obývacím pokojem. Co je ale pro všechny stejné, to je potřeba kvalitního a dostatečného osvětlení.

Kuchyni vévodí pracovní plocha

V každé kuchyni naleznete kuchyňskou linku, která vyžaduje nejintenzivnější osvětlení. Kuchyňskou linku nejlépe osvětlí vestavné bodovky nebo zapuštěný LED pásek. Oba způsoby můžete bez problémů kombinovat. Další možností jsou také nástěnná svítidla. Zástupci všech jmenovaných skupin jsou moderní, designoví a zároveň praktičtí. Snadno je zkombinujete se stropním svítidlem.

Na strop patří svítidlo

U stropního svítidla je třeba, aby dostatečně osvětlovalo celý prostor kuchyně. Nejčastěji se používají stropní přisazená svítidla, někde naleznete také závěsné lustry. Ultra moderní kuchyně jsou osvětleny bodovkami nebo některým ze systémových svítidel. Velmi dobře vypadají lankové, kolejnicové i lištové systémy. Jste-li příznivci minimalistického vybavení interiéru, vsaďte na úsporné a přitom výkonné LED pásky. Pokud máte v kuchyni jídelní stůl, je vhodné nad něj umístit závěsné svítidlo.

Při výběru osvětlení do kuchyně pamatujte na to, aby vám svítidla ladila se zařízením kuchyně a také navzájem. Vytvořte si v kuchyni příjemné prostředí pro práci i posezení. Pro výběr kvalitních svítidel navštivte Aulix.cz, pokud potřebujete svítidla vidět na vlastní oči, přijeďte se podívat do světelného studia do Dolních Břežan u Prahy, čeká tu na vás velké množství vystavených modelů svítidel, které si můžete prohlédnout. Sami se přesvědčíte, že právě zde najdete přesně to, co hledáte.