Nepodceňujte kvalitu pneumatik

Používat na svém vozidle ojeté pneumatiky, nebo v zimě jezdit na letních gumách, to jsou nejen prohřešky proti zákonu, ale především hazard se zdravím a životy posádky. Proto by mělo být v zájmu každého majitele či provozovatele automobilu, aby používal správné a kvalitní pneumatiky. Důležité je dodržování povinnosti měnit pneumatiky před zimním a poté letním období. Především v zimě může být nedostatečný vzorek na pneumatikách příčinou smyku vedoucího často k vážné dopravní nehodě.

Vyhněte se pochybným prodejcům

Pohodlnost nebo snaha ušetřit vede mnohé motoristy k nákupu pneumatik v supermarketech nebo v e-shopech. Nakoupí vše pod jednou střechou, nebo ve druhém případě mu zboží dovezou až domů. Ovšem pneumatiky nejsou běžným zbožím a je třeba si uvědomit, že na jejich kvalitě může záviset i život řidiče nebo i jeho rodiny. V lepším případě se kupující může dočkat zklamání ještě dřív, když zjistí, že narazil na pochybné zboží pocházející z Asie. Nekvalitní pneumatiky se v provozu zpravidla chovají úplně jinak, než by člověk očekával. Za levnou pneumatiku sice ušetříte, ovšem jejich životnost bývá oproti osvědčeným značkám mnohem kratší.

Kde tedy nakupovat?

Rozhodně se vyplatí spolehnout se na odborníky, kteří pneumatikám rozumí a dokáží poradit. Doporučí vám pneumatiky vhodné pro vaše vozidlo, ale také z hlediska četnosti a stylu vašeho ježdění. Vaším spolehlivým partnerem se může stát společnost PNEU OK. Nabízí bohatý výběr pneumatik všech renomovaných a osvědčených značek, ale také odbornost, zkušenost a ochotu poradit. Společnost PNEU OK provozuje speciální obchod s pneumatiky a disky kol. Kromě doporučení pro vás nejvhodnějších pneumatik obdržíte i užitečné rady ohledně ošetřování a skladování pneumatik.

Proč jsou výhodná alu kola?

V obchodě společnosti PNEU OK je rovněž velký výběr hliníkových disků. V porovnání s klasickými plechovými disky jsou alu kola elegantnější a zvyšují atraktivní vzhled auta. Kromě těchto vlastností mají alu kola i praktický přínos v podobě nižší spotřeby pohonných hmot a také v lepším pérování vozidla.