Jaké potraviny jíst, abyste podpořili zdraví vaší pleti?

Příčinou nezdravě vyhlížející pleti nemusí být nutně špatná péče, ale často také nevhodné složení stravy, které chybí dostatek vitamínů, minerálních látek a zdravých tuků. Jaké potraviny tedy jíst, aby byla vaše pleť spokojená?

Cenná podpora

Myslete na to, že zdraví vaší pleti se vždy odvíjí od mnoha faktorů, věku, hormonálních změnách, genetice, vystavení pleti vnějším vlivům, okolní prostředí, ale také strava. Mezi základní živiny, které podporují zdravou pleť patří především vitamín A, C, skupiny B, esenciální mastné kyseliny, zinek a selen. Přičemž zdrojem těchto živin je ovoce, zeleniny, celozrnné obiloviny, luštěniny, semínka, ořechy, tučné ryby, vejce atd.

Vyhněte se alergenům

Snažte se ve stravě vyhýbat nadměrné konzumaci potencionálních alergenů, které mohou stát za kožními problémy. Jedná se například o kravské mléko, lepek, sóju, mořské plody či ořechy. To však neplatí pro každého. Vy sami musíte nejlépe vědět a vnímat, jak se vaše pleť po konzumaci určitých potravin mění. Jistě poznáte změnu, pokud budete jíst zdravě a vyváženě nebo v chaotičtějším životním období budete své stravování zanedbávat.