Jak by měla vypadat podzimní péče o pleť?

Podzimní období vyžaduje také úpravu péče o vaši pleť. Studený vítr, sluneční paprsky, mrazivá rána, snížená konzumace tekutin, ovoce a zeleniny, to vše má vliv na vaši pleť. Podpořte proto její zdravý vzhled pravidelnou péčí. 

Hydratace zevnitř

Přes podzim a zimu přestáváme v takovém množství konzumovat čerstvé ovoce a zeleniny, ať už z důvodů finančních, ale také chuťových. Proto je důležité dostatečně hydratovat pleť vnitřně, dbát na pravidelný pitný režim. Hydratační krémy na obličej totiž nejsou přes mrazivá období vhodné, jelikož se žilky vyplňují vodou a mohou v mrazu praskat, což žádná žena opravdu nechce.

Přidejte jeden krok

Klasická péče o pleť by měla obsahovat krok odlíčení s pomocí čistícího gelu či odličovací vody, čistící fázi  a nanesení pleťového krému, často také krému na oční okolí. Na podzim do své péče přidejte přírodní olejíčky, které podpoří zdravý vzhled pleti a udržují ji pružnou. Zvolit můžete olej avokádový, makadamiový, mandlový, jojobový či malinový. Kápněte jej do vašeho pleťového krému nebo nanášejte na suchá místa na vaší pleti.