Jak si poradit s mokrým smartphonem

Spadl vám mobilní telefon do vody? Shodil vás váš kamarád vtipálek do bazénu, když jste měli smartphone v kapse? Nepanikařte, váš mobilní telefon se dá ještě zachránit, jen musíte vědět, jak na to.

Trocha vody?

Trend voděodolných smartphonů se pomalu rozmáhá, ale pokud nemá mobilní telefon certifikát voděodolnosti, může mu voda velmi uškodit. Samozřejmě pár kapek pro něj není problém, ale naprosté ponoření do vody již může přinést větší problémy.

Rozeberte jej

Začnete co nejrychleji mobilní telefon rozebírat. V tomto směru hraje rychlost důležitou roli. Rozeberte všechny běžné součásti zařízení. Otevřete zadní kryt, vyjměte baterii, micro SD karty a SIM karty. Nejenže se vyhnete zkratu telefonu vyndáním baterie, ale umožníte vodě, aby co nejrychleji odtekla pryč, což usnadní proces sušení. Baterie do mobilu však vodní havárii přežít nemusí, a vy si budete muset koupit novou.

Sušte

Snažte se s pomocí papírové utěrky opatrně vysušit veškerou viditelnou vodu na jednotlivých komponentech, přičemž se snažte dostat co nejvíce vody pryč, nejlépe i z otvorů pro nabíjení a na sluchátka. Vysušujte mobilní telefon opravdu, co nejvíce to půjde, tímto způsobem ho ještě můžete zachránit.

Vzduch?

Nepoužívejte na vysoušení fény, mikrovlnou troubu či troubu klasickou. Není vhodné namočený mobilní telefon vystavovat jakékoliv zvýšené teplotě či foukající proudu vzduchu.

Rýže?

Ať se o rýži ve spojitosti s utopeným mobilním telefonem často hovoří, není ideální volbou. Jedná se o levný vysoušeč, ale ne 100 % účinný. Přesto je lepší mobil vložit do uvařeného sáčku s rýží než nedělat vůbec nic.

Silikagel

Pomoci vám však může silikagel, který skvěle absorbuje vlhkost. Vzpomeňte jen na malé balíčky silikagelu, které jsou přibalovány do krabic s botami. Sáčky si schovávejte, mohou se vám totiž jednou hodit.