Vybíráme tapety

Tapety jsou skvělou alternativou zdobení stěn interiéru, pokud nejste nadšeni malbou. Výběr té pravé tapety záleží na vašich představách, ale také možnostech a dispozicích interiéru a spoustě dalších faktorů. Pojďme se na ně podívat blíž. Na co si při výběru dát pozor? Důležité je nejprve si říct, k jakému účelu budete danou místnost využívat. Jiné tapety je třeba zvolit do ložnice, jiné možnosti máte v obývacím pokoji.

Důležitý je nejen výběr vhodného motivu, ale také materiál tapety. Do kuchyní, koupelen a technických místností jsou nejlepší volbou vinylové tapety, které jsou omyvatelné a odolné vůči vodě a vlhkosti. Do ostatních pokojů můžete volit mezi oblíbenými vliesovými tapetami, nebo sem nalepit papírovou klasiku.

Dalšími faktory výběru jsou dispozice místnosti, orientace podle světových stran, se kterou souvisí také množství přirozeného světla. Ty jsou naprosto zásadní pro výběr barev tapet, protože do menšího a méně osvětleného pokoje je vhodnější volit co nejsvětlejší tapety, naopak v prostorném prosluněném pokoji si můžete dovolit i tmavší či výraznější barvy.

Tapety do menší i větší místnosti

Možná byste se divili, jak moc jinak může pokoj vypadat, zvolíte-li různé motivy tapet. Máte nízké stropy? Potom zvolte tapetu se vzory ve svislém směru, které místnost opticky zvýší, naopak vysoké stropy lze opticky srazit pomocí tapety se vzorem ve vodorovném směru. Zda si vybrat květinový vzor, romantickou zámeckou tapetu, rustikální skandinávskou, nebo třeba fototapetu, to je zcela na vás. Vyberte si z pohodlí vašeho domova tapetu, která se bude do vašeho interiéru nejlépe hodit. Bojíte se, že ve skutečnosti bude tapeta vypadat úplně jinak než na obrázku? Přijďte si vybrat osobně do kamenné prodejny, nebo si nechte zaslat vzorky tapet zdarma.