Pohoda v těhotenství? To nejdůležitější!

Těhotenství není nic jednoduchého. Hormony létají nahoru a dolu jako hráči při zápasu v NHL, nepohodu dokáže navodit úplně vše a čas od času se stane, že všichni lidé na Zemi by se měli raději schovat, než vás potkat. Důležité je však ničemu takovému nepodléhat, nebýt ve stresu a prostě se snažit být co nejvíce v pohodě. Jak? Na to se nyní pokusíme najít odpověď.

Odpočinek

Odpočinek je samozřejmě během těhotenství tím nejdůležitějším. Je zapotřebí být neustále plná energie, dopřát si spánek kdykoliv si tělo řekne a prostě si užívat veškeré momenty, které během těhotenství přicházejí. To samozřejmě není nic snadného, ovšem pokud budete ke všemu přistupovat s optimismem, bude pro vás vše snazší.

Jídelníček

Mějte jídelníček nastaven tak, abyste se díky němu cítila fyzicky v pohodě a zároveň abyste miminku dopřávala vše pro jeho správný vývoj. Jezte dostatek vitamínů, ovoce, zeleninu, luštěniny a také dostatečné množství mléčných výrobků.

Oblečení

Noste především pohodlné a měkké oblečení, které vás nebude nijak škrtit, ani omezovat. Těhotenské kalhoty musí být co nejpohodlnější, nejvolnější a příjemné na dotyk pokožky. To stejné platí i o tričkách, svetrech, mikinách, ale i bundách a dalších kusech ve vašem šatníku.

Zábava

Rozhodně zapomeňte na to, že se s těhotenstvím ukončilo období zábavy. Naopak snažte se chodit často do společnosti, jděte na procházku, scházejte se se svými kamarádkami. Choďte na nákupy a do kina, zkrátka užívejte si život plnými doušky.

Cvičení

Pravidelně se hýbejte. Najděte si sportovní aktivitu vhodnou pro nastávající maminky a začněte cvičit. Uvidíte, že vás takové cvičení bude udržovat ve formě, může vás alespoň částečně připravit i na samotný porod a zároveň budete ve společnosti lidí, sdílejících stejné životní štěstí.