Vytapetujte váš pokoj

Máte-li pokoj, který je jen a jen váš, a chcete jej přizpůsobit vašim požadavkům, měli byste začít od základů. Chcete mít na zemi dřevěnou podlahu, koberec nebo kombinaci obojího? Můžete zvolit plovoucí nebo vinylovou podlahu s dřevěným dekorem, abyste položili základ celému interiéru. Dalším krokem jsou stěny. Někdo má rád bílé jednoduše vymalované, další přidá barvu. Někomu to ale připadá fádní a chce něco živějšího, veselejšího. Těm jsou potom určené tapety a samolepicí dekorace. Jednoduché bílé stěny jsou strohé a rychle se okoukají, naštěstí je můžete vylepšit o stylové tapety. Záleží zcela na vás, jak vybavení vašeho pokoje pojmete.

Do moderních pokojů se skvěle hodí fototapety. Jsou to tapety, které obsahují reálné obrazy jako fotografie, objevují se na nich krajiny, městská panoramata, zvířata, automobily, přírodní zátiší, vesmír, zkrátka cokoli. Každý si tak může vybrat, co se mu líbí. Nemusíte se bát lepení fototapety, nejčastěji se skládají ze dvou nebo čtyř částí, a protože jsou vyrobeny z vliesového materiálu, snadno se s nimi manipuluje. Lepidlo se totiž nanáší na připravenou zeď, lepí se tedy suchá tapeta, což je poměrně jednoduché.

Vedle fototapet se vyrábí samozřejmě také tapety s opakujícím se vzorem. Potom si můžete vybrat vzor skandinávského typu, který se hodí jak do moderně zařízeného interiéru, tak do rustikálního. Skandinávské vzory jsou nejčastěji geometrické a bývají nejčastěji v pastelových barvách. Někdo chce mít doma alespoň kousek přírody, volí proto tapety s přírodními motivy kamene, dřeva nebo třeba cihel. Velmi jemně vypadají také zámecké tapety, které se hodí zejména do ložnic a nadchnou především romantické duše. Pokud se vám nechce trápit se s tapetami, použijte k oživení vašeho pokoje některé ze samolepicích dekorací, které si můžete nalepit na stěny zcela podle vašeho uvážení.